بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 23501
تعداد بازديد کنندگان سايت: 75945102 تعداد بازديد زيرپورتال: 1381865 اين زيرپورتال امروز: 147 سایت در امروز: 552 اين صفحه امروز: 1
پیام ها و اطلاعیه های بهداشتی
روش انتشار ویروس آنفولانزای طیور
تب خونریزی دهنده کریمه و کنگو
 • 1394/4/21 يكشنبه تب خونریزی دهنده کریمه و کنگو
  تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از جمله بیماری های مشترک بین انسان و دام است که نشانه درمانگاهی مشهودی در دام های آلوده ندارد و ...
بیماری ویروسی ابولا یا بیماری خونریزی دهنده ابولا
توصیه بهداشتی آماده سازی زنبوران عسل برای زمستان گذرانی
بهداشت گوشت قربانی
 • 1393/10/30 سه‌شنبه بهداشت گوشت قربانی
  براساس سنتی دیرینه مسلمانان در عید سیعد قربان و در بعضی اوقات دیگر مانند تاسوعا و عاشورا، اربعین و ... مطابق نذورات خود اقدام به ذبح گوسفند می کنند. بدین منظور توجه به مسائل بهداشتی در تهیه دام سالم و سپس گوشت و مصرف درست آن بسیار حائز اهمیت است.
12 پیام طلایی تخم مرغ
 • 1393/10/7 يكشنبه 12 پیام طلایی تخم مرغ
  با وجود تمامی تحقیقات پزشکی صورت گرفته در مورد کلسترول ، اکثر مصرف کنندگان تخم مرغ از این حقیقت بی اطلاعند که تخم مرغ یک غذای ارزشمند با قیمت مناسب در یک رژیم غذایی سالم می باشد. تخم مرغ نه تنها بالاترین منبع پروتئین مطلوب قابل مصرف است بلکه تقریبا تمامی ویتامینها (بجز ویتامین C ) و مواد معدنی ضروری مورد نیاز انسان را دارا می باشد.
مسمومیت غذایی
 • 1393/10/6 شنبه مسمومیت غذایی
  فساد غذا عبارتست از تغییرات مواد غذایی به صورتی که آن را برای انسان غیر قابل مصرف نماید. این تغییرات میتواند سبب کاهش یا از بین رفتن ارزش غذایی شده یا موجب مسمومیت و بیماری در انسان گردد.
اطلا عيه بهداشتي»
 • 1390/4/6 دوشنبه اطلا عيه بهداشتي»
  همشهريان عزيز نظر به فرارسيدن فصل تابستان و افزايش دما واحتمال شيوع آلودگيهاي ناشي از فساد انواع گوشت وبا هدف تضمين سلامت وامنيت مواد غذايي،
بيماريهاي طيور
 • 1390/2/4 يكشنبه بيماريهاي طيور
  قبل از خريد جوجه يك روزه از سلامت گله مادر اطمينان حاصل كنيد. هنگام خريد جوجه يك روزه گواهي سلامت و مجوز بهداشتي آن را از دامپزشك محل خريداري تحويل بگيريد.
گوشت و بهداشت گوشت
 • 1390/2/4 يكشنبه گوشت و بهداشت گوشت
  گوشت مورد مصرف خودرا از مراكز مجاز و تحت نظارت دامپزشكي تهيه نمائيد. كشتارگاه بهداشتي محلي مطمئن براي بازرسي و معاينه دام قبل از كشتار حين كشتار و ارائه محصولي سالم مي باشد. كشتارگاه محل دفن بيماريهاي دام و بيماريهاي قابل انتقال از دام به انسان است . از خريد گوشت فاقد مهر بهداشتي دامپزشكي جدا”‌خودداري نمائيد. از خريد گوشت چرخ كرده كه از قبل آماده شده باشد خودداري نمائيد.
نكات آموزشي و ترويجي دامپزشكي (بخش اول)
 • 1390/2/4 يكشنبه نكات آموزشي و ترويجي دامپزشكي (بخش اول)
  نكات آموزشي و ترويجي دامپزشكي (بخش اول): 1 - پيشگيري از بيماريهاي دام ارزان تر از درمان است.2- با واكسيناسيون بموقع از بروز بيماريهاي دامها جلوگيري كنيد.3- احداث حوضچه ضد عفوني در درب ورودي دامداري سبب جلوگيري از ورود بيماري به دامداري مي شود.
شير و بهداشت شير
 • 1390/2/4 يكشنبه شير و بهداشت شير
  پستان گاو را قبل از شيردوشي مرتبا”‌بازرسي و كنترل كنيد. ترتيب دوشش دامها را رعايت كنيد (‌ابتدا تليسه ها سپس مسن ترها وبعد گاوهاي تحت درمان). هميشه چند قطره از شير سر پستان ها را تخليه و آزمايش كنيد.
امنيت زيستي در دام
 • 1390/2/4 يكشنبه امنيت زيستي در دام
  1- امنيت زيستي يعني جلوگيري از ورود بيماري به داخل مجموعه از خارج مجموعه همچنين جلوگيري از جابجائي يا انتقال بيماري يا عامل عفوني از داخل يك مجموعه آلوده به ساير مناطق. 2- امنيت زيستي يعني :
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است