كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
انتصابات
يكشنبه 23 مهر 1396 سرپرست شبکه دامپزشکی محلات معارفه شد روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی
آئین تکریم و معارفه رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان محلات با حضور فرماندار شهرستان محلات، مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی و تعدادی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، آئین تکریم و معارفه رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان با حضور دکتر علی زینی وند فرماندار محلات، دکتر محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی، مسئولین شهرستان و تعدادی از تشکل های بخش خصوصی در محل سالن جلسات فرمانداری محلات برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر محسن شانقی مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی به تشریح فعالیت های دامپزشکی پرداخت  و تصریح کرد: به غیر از کنترل و مبارزه با بیماری های دامی که یکی از وظایف اصلی دامپزشکی است، کنترل و مبارزه با بیماری های مشترک که درصد قابل توجهی از فعالیتهای دامپزشکی را به خود اختصاص می دهد و تامین سلامت موادغذایی با منشا دامی نیز که نقش موثری در سلامت و اقتصاد جامعه ایفا می کند برعهده این دستگاه می باشد.

وی بخش مهمی از سلامت جامعه انسانی را مدیون تلاش های دامپزشکی در زمینه مبارزه با بیماریها دانست و اظهار کرد: ارتقای سطح بهداشت عمومی جامعه، تأمین بهداشت دام  و نظارت بر تولید فرآورده های خام دامی سالم از وظایف دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی در ادامه به نقش پررنگ دامپزشکی در صادرات فرآورده های خام دامی و تجارت جهانی اشاره کرد و گفت: دامپزشکی تنها مرجع ذیصلاح و مورد اعتماد مجامع بین المللی در تایید و صادرات دام و فرآورده های خام دامی است و هر ساله از استان مرکزی فرآورده های زیادی اعم از مرغ منجمد، تخم مرغ، ماهی زینتی و ... به خارج از کشور صادر می گردد و شهرستان محلات نیز در صادرات ماهی زینتی در استان و حتی کشور رتبه اول را دارد.

دکتر علی زینی وند فرماندار شهرستان محلات در این مراسم به شرایط این شهرستان در حوزه پرورش و صادرات ماهیان زینتی و دامداری اشاره کرد و افزود: دامپزشکی نقش مهمی در تامین بهداشت دام و انسان و پیشگیری از بیماری های مشترک بین انسان و دام دارد و در مبارزه با بیماری های مذکور مجموعه دامپزشکی شهرستان محلات عملکرد خوبی داشته است.

حمید رضا قهرمانی سرپرست پیشین شبکه دامپزشکی محلات به ارائه گزارش عملکرد پرداخت و دکتر حسین احمدی سرپرست جدید شبکه دامپزشکی محلات در این مراسم برنامه های خود را ارائه کرد.

در پایان این آئین مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی با اهدا لوح تقدیر از زحمات و تلاشهای حمید رضا قهرمانی تقدیر و دکتر حسین احمدی بعنوان سرپرست  شبکه دامپزشکی شهرستان محلات منصوب شد.  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است