كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
برگزاری جلسه کمیته تخصصی طیور در اداره کل دامپزشکی استان مرکزیبرگزاری جلسه کمیته تخصصی طیور در اداره کل دامپزشکی استان مرکزی
برگزاری جلسه کمیته تخصصی طیور در اداره کل دامپزشکی استان مرکزیبرگزاری جلسه کمیته تخصصی طیور در اداره کل دامپزشکی استان مرکزی
1397/7/10 سه‌شنبه
برگزاری جلسه کمیته تخصصی طیور در اداره کل دامپزشکی استان مرکزی
جلسه کمیته تخصصی طیور با حضور مدیر کل، معاون سلامت و رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، رییس شورای نظام دامپزشکی استان مرکزی و دامپزشکان فعال و متخصصین طیور استان در محل سالن جلسات اداره کل دامپزشکی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، مدیر کل دامپزشکی استان مرکزی در جلسه با اعضای کمیته تخصصی طیور استان با تشریح برنامه های بهداشتی دامپزشکی در زمینه طیور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان مرکزی دارای پتانسیل بالای پرورش طیور و تولید گوشت مرغ در کشور می باشد، برنامه ریزی هر چه بهتر در خصوص بهبود و ارتقای سطح بهداشت این صنعت از اولویت های دامپزشکی استان است. 

محسن شانقی ضمن ارائه شمای کلی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و گزارش آخرین وضعیت بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور و استان، اظهار کرد: رعایت اصول بهداشتی و امنیت زیستی یک اصل کلی و واجب برای کنترل بیماریها و حفظ و صیانت از سرمایه های ملی طیوراست.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی تالاب میقان در شهرستان اراک را به عنوان یک عامل تهدید کننده در سال های آتی برای صنعت طیور در استان دانست و خواستار ارائه پیشنهادات در زمینه تعیین تکلیف واحدهای مرغداری اطراف تالاب میقان و سیاست گذاری برای آینده در این زمینه شد.

وی پیشنهادات این کمیته در خصوص پیشگیری از بیماری را بهبود ساختار مرغداری ها به خصوص مرغداری های اطراف تالاب میقان، حذف مرغداریهای غیر مناسب در اطراف تالاب میقان، تبدیل بعضی از واحدهای تخم گذار به مرغ گوشتی، نظارت بر حمل و نقل نهاده ها و فرآورده های طیور و بخصوص کود مرغی، رفع نواقص مرغداری ها قبل از انجام جوجه ریزی و رعایت مسائل امنیت زیستی در مرغداری ها برشمرد.

شانقی با اشاره به مهمترین اقدامات بهداشتی قرنطینه ای جهت کنترل و مبارزه با بیماریهای طیور علی الخصوص بیماریهای گروه 1 عنوان کرد: کنترل تردد و حمل و نقل مرغ زنده، کود و فرآورده های طیور یکی از راههای اصلی کنترل، انتشار و اشاعه بیماریها است که لازم است مرغداران محترم با همکاری شبکه های دامپزشکی در سطح استان نسبت به تحقق این امر تلاش کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی افزود: برگزاری کلاسهای آموزشی برای مرغداران، بروز رسانی و تلاش در جهت بهبود وضعیت ساختاری واحدهای مرغداری از دیگر برنامه های دامپزشکی برای ارتقاء سطح آگاهی مرغداران و سطح بهداشت مرغداریها است.

در ادامه اعضای کمیته طیور استان به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.
 

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است