كوچك يا بزرگ كردن بخش :.

استان و شهرستان

150 تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد150 تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد
150 تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد150 تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد
1397/7/9 دوشنبه
150 تن گوشت بوقلمون در خمین تولید شد
رئیس شبکه دامپزشکی خمین گفت: 150 تن گوشت بوقلمون در نیمه نخست امسال در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان خمین، دکتر علی اصغر حمزه لو افزود: این میزان گوشت از هشت هزار و 500 قطعه جوجه ریزی بوقلمون در سه واحد پرورشی خمین به دست آمده است.
وی، شمار واحدهای پرورش بوقلمون خمین را هشت واحد عنوان کرد و ادامه داد: در سه واحد پرورشی جوجه ها به وزن مورد نظر رسیده و بقیه در مراحل پروار بندی هستند.
حمزه لو اظهارداشت: خمین در تولید گوشت بوقلمون رتبه نخست را در استان مرکزی دارد و بیش از 60 درصد تولید استان متعلق به این شهرستان است.
رئیس شبکه دامپزشکی خمین هر دوره پرواربندی بوقلمون را چهار ماه بیان کرد و گفت: ظرفیت توسعه صنعت بوقلمون در خمین وجود دارد اما نیازمند تکمیل زنجیره تولید به عنوان یکی از کانون های اقتصاد مولد است.
حمزه لو خاطرنشان کرد: نبود واحد کشتارگاهی و مراکز بسته بندی گوشت بوقلمون از حلقه های مفقوده در زنجیره تولید تا عرضه گوشت بوقلمون در این شهرستان است.
وی گفت: بوقلمون پرورشی این شهرستان به کشتارگاه های استان های تهران، اصفهان و قم ارسال می شود و از این استان ها با بسته بندی مناسب به مناطق مختلف عرضه می شود.
رئیس شبکه دامپزشکی خمین افزود: در واحدهای پرورش بوقلمون این شهرستان 40 فرصت اشتغال مستقیم ایجاد شده است که ظرفیت توسعه آن نیز وجود دارد.
وی به خواص مصرف گوشت بوقلمون اشاره کرد و افزود: گوشت بوقلمون کلسترول خون را کاهش داده و ضمن ایجاد آرامش از سرطان جلوگیری می‏کند. 
حمزه لو اضافه کرد: در گوشت بوقلمون مقادیر قابل ملاحظه ای از امگا 3 وجود دارد که سبب باز شدن مجاری عروقی بدن و کاهش کلسترول می شود.
منبع: روابط عمومی شبگه دامپزشکی شهرستان خمین

بيشتر
نسخه قابل چاپ
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است