كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
رخدادهای اپیدمیولوژیک و بهداشتی
216 تن فرآورده دامی غیربهداشتی در مرکزی کشف شد216 تن فرآورده دامی غیربهداشتی در مرکزی کشف شد
216 تن فرآورده دامی غیربهداشتی در مرکزی کشف شد216 تن فرآورده دامی غیربهداشتی در مرکزی کشف شد
1397/5/13 شنبه
216 تن فرآورده دامی غیربهداشتی در مرکزی کشف شد
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 216 تن فرآورده های خام غیربهداشتی دام و طیور امسال در این استان کشف و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر سیروس سلمان نژاد افزود: 108 تن محصولات دامی آلوده از سطح مراکز تولید، نگهداری، عرضه و بقیه از کشتارگاه های دام و طیور استان جمع آوری و معدوم شده است.

وی ادامه داد: این فرآرده های دامی غیربهداشتی در جریان 30 هزار و 66 مورد بازرسی واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی استان مرکزی کشف شده و 86 واحد متخلف در این مدت به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 55 هزار و 428 راس دام سبک و سنگین امسال به کشتارگاه های استان تحویل و سه هزار و 230 تن گوشت در این واحدها تولید شده است.

سلمان نژاد افزود: 210 لاشه دام بیمار امسال در کشتارگاه های استان مرکزی شناسایی و معدوم شده است.

وی ادامه داد: هشت میلیون و 243 هزار قطعه طیور نیز امسال در کشتارگاه های استان مرکزی کشتار و 18 هزار و 716 تن گوشت در این واحدها استحصال شده است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 79 هزار و 463 قطعه طیور نیزامسال در کشتارگاه های طیور استان غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و از چرخه مصرف انسانی خارج شده است.

سلمان نژاد از مردم خواست: در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه اطلاع‌رسانی 1512 به اداره کل دامپزشکی استان مرکزی و در شهرستان‌ها به شبکه دامپزشکی محل سکونت خود اطلاع دهند.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است