كوچك يا بزرگ كردن بخش :.
رخدادهای اپیدمیولوژیک و بهداشتی
واکسیناسیون دام های استان مرکزی 30 درصد افزایش یافتواکسیناسیون دام های استان مرکزی 30 درصد افزایش یافت
واکسیناسیون دام های استان مرکزی 30 درصد افزایش یافتواکسیناسیون دام های استان مرکزی 30 درصد افزایش یافت
1397/5/20 شنبه
واکسیناسیون دام های استان مرکزی 30 درصد افزایش یافت
سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: واکسیناسیون دام های این استان برای مقابله با شیوع احتمالی بیماری های دامی و مشترک در سال جاری 30 درصد افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر ابوالفضل حمزه لوییان افزود: یک میلیون و 387 هزار راس دام سبک و سنگین پارسال علیه بیماری های تب برفکی، آنتروتوکسمی، آگالاکسی، آبله، قانقاریا و طاعون نشخوارکنندگان کوچک( ppr ) در این استان مایه کوبی شدند که امسال شمار دام ها به یک میلیون 810 هزار راس افزایش یافته است.

وی ادامه داد: 330 هزار راس این دام ها در راستای مقابله با بیماری های مشترک بین انسان و دام علیه بیماری تب مالت مایه کوبی شدند که واکسیناسیون این دام ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته هفت درصد افزایش دارد.

سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: چهار هزار و 100 قلاده سگ نیز در این مدت علیه بیماری هاری و 140 هزار راس دام علیه بیماری سیاه زخم ایمن سازی شدند.

حمزلوئیان افزود: 11 هزار و 672 مورد تست سل برای مقابله با انتقال این بیماری به انسان در دامداری های استان انجام شد و هفت راس دام مبتلا به این بیماری شناسایی و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی ادامه داد: 6 هزار و 511 مورد تست برسلوز (بیماری تب مالت) نیز امسال در راستای مقابله با شیوع احتمالی بیماری های مشترک انسان و دام در دامداری های صنعتی و سنتی استان مرکزی انجام و 6 راس دام مبتلا به این بیماری شناسایی و معدوم شد.

سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 327 تست مشمشه نیز امسال با هدف پیشگیری از این بیماری در مزرعه های نگهداری اسب استان انجام شد که مورد مثبتی مشاهده نشده است.

منبع: روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی

بيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است